PTHF10R-50H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTHF10R-50H
Descrizione:
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 7.36 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.625" Dia (15.87mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 10 µH
Series PTHFR
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 35MHz