PTHF10R-50SM
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTHF10R-50SM
Descrizione:
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 7.36 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.700" L x 0.670" W (17.78mm x 17.02mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 10 µH
Series PTHFR-SM
Type Toroidal
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 35MHz