PTHF200R-50VM
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTHF200R-50VM
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 200UH 1.97A 140MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.775" (19.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.97 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 200 µH
Series PTHFR-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 1.3MHz