PTHF500-59H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTHF500-59H
Descrizione:
FIXED IND 500UH 2.6A 160 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.475" (12.06mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.150" Dia (29.21mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 500 µH
Series PTHF
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 800kHz