PTKM10-121VM
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTKM10-121VM
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 10UH 8.27A 10 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 5.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.975" (24.76mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 8.27 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 10 µH
Series PTKM-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 20MHz