PTKM150-894H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTKM150-894H
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 150UH 6.5A 35 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.650" (16.51mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.300" Dia (33.02mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 150 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 1MHz