PTKM25-50H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTKM25-50H
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 25UH 5.2A 20 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.625" Dia (15.87mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 25 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 10MHz