PTKM25R-59VM
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTKM25R-59VM
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 25UH 9.8A 11 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 4.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.175" (29.84mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 9.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.210" L x 0.685" W (30.73mm x 17.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
Inductance 25 µH
Series PTKMR-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 8MHz