PTKM50-121H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTKM50-121H
Descrizione:
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.77 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.820" Dia (20.83mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 50 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 4MHz