PTKM500-59VM
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTKM500-59VM
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 500UH 2.6A 160 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.250" (31.75mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.210" L x 0.685" W (30.73mm x 17.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 500 µH
Series PTKM-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 700kHz