PTKM75R-121VM
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTKM75R-121VM
Descrizione:
FIXED IND 75UH 3.9A 45 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.950" (24.13mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Inductance 75 µH
Series PTKMR-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 2.5MHz