PTN0805E4641BST1
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
PTN0805E4641BST1
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 4.64K OHM 0.1% 1/5W 0805
In magazzino : 27
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 4.64 kOhms
Series PTN
Power (Watts) 0.2W, 1/5W