PTN1206E7320BST1
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
PTN1206E7320BST1
Descrizione:
RES SMD 732 OHM 0.1% 0.4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 732 Ohms
Series PTN
Power (Watts) 0.4W, 2/5W