PTR016V0110-BK
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
PTR016V0110-BK
Descrizione:
PTC RESET FUSE 16V 1.1A RADIAL
In magazzino : 723
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.1 A
Height - Seated (Max) 0.559" (14.20mm)
Approval Agency TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" L x 0.122" W (7.40mm x 3.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 140 mOhms
Series PTR016V
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 50 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 2.2 A