PTR030V0500-BK1
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
PTR030V0500-BK1
Descrizione:
PTC RESET FUSE 30V 5A RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 5 A
Height - Seated (Max) 1.047" (26.60mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.118" W (14.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 50 mOhms
Series PTR030V
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 10 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 10 A