PTR030V0800-TR
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
PTR030V0800-TR
Descrizione:
PTC RESET FUSE 30V 8A RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 8 A
Height - Seated (Max) 1.150" (29.20mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.850" L x 0.118" W (21.60mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 20 mOhms
Series PTR030V
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 5 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 16 A