PTR060V0110-BK1
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
PTR060V0110-BK1
Descrizione:
PTC RESET FUSE 60V 1.1A RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.1 A
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 0.118" T (13.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 380 mOhms
Series PTR060V
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 150 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 2.2 A