PTS080502B100RP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
PTS080502B100RP100
Descrizione:
SENSOR RTD 100OHM 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistance Tolerance ±0.6%
Termination SMD (SMT) Tabs
RTD Material Platinum (Pt)
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 3850ppm/°C
Product Status Active
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Series PTS
Accuracy -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package Tape & Reel (TR)
Current 1 mA