PTS125SK43
C&K
Prodotto No:
PTS125SK43
Produttore:
C&K
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Obsolete
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 260gf
Mfr C&K
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Actuator Height off PCB, Vertical 4.30mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 12.00mm x 12.00mm