Casa / Tactile Switches / PTS845VH20PSMTR2LFS
minImg
PTS845VH20PSMTR2LFS
C&K
Prodotto No:
PTS845VH20PSMTR2LFS
Produttore:
C&K
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 3.40mm
Product Status Active
Actuator Orientation Side Actuated
Operating Force 200gf
Mfr C&K
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.20mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 4.50mm x 2.55mm