PTT0.50BK100
Techflex
Prodotto No:
PTT0.50BK100
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVE 1/2" X 100' BLACK
In magazzino : 300
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Tight Weave
Type Sleeve
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.500" (12.70mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.625" (15.88mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)