Casa / TVS Diodes / PTVS1-086C-H
minImg
PTVS1-086C-H
Bourns Inc.
Prodotto No:
PTVS1-086C-H
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
2-DFN (8x6)
Descrizione:
TVS DIODE 86VWM 99VC 2DFN
In magazzino : 12530
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1000A (1kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 96V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN (8x6)
Series PTVS
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 99V (Typ)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 86V