PTVS10-170C
Bourns Inc.
Prodotto No:
PTVS10-170C
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
TVS DIODE 170VWM 300VC AXIAL
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 4000pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 190V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Series PTVS
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 300V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V (Max)