Casa / TVS Diodes / PTVS15VP1UTP,115
minImg
PTVS15VP1UTP,115
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PTVS15VP1UTP,115
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-128/CFP5
Descrizione:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD128
In magazzino : 2998
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-128/CFP5
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case SOD-128
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V