Casa / TVS Diodes / PTVS2-029C-H
minImg
PTVS2-029C-H
Bourns Inc.
Prodotto No:
PTVS2-029C-H
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
2-DFN (8x6)
Descrizione:
TVS DIODE 29VWM 34VC 2DFN
In magazzino : 80
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2000A (2kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 3000pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 32V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN (8x6)
Series PTVS
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34V (Typ)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 29V