Casa / TVS Diodes / PTVS58VS1UR-QX
minImg
PTVS58VS1UR-QX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PTVS58VS1UR-QX
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-123W
Descrizione:
PTVS58VS1UR-Q/SOD123W/SOD2
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123W
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case SOD-123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V (Max)