PUS-2403.3-2W
Diwell Electronics
Prodotto No:
PUS-2403.3-2W
Produttore:
Diwell Electronics
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
In magazzino : 40
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 26.4V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Voltage - Input (Min) 21.6V
Package / Case 6-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 74%
Mfr Diwell Electronics
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, FCC
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series PU-2W (2W)
Power (Watts) 1.7 W