PV-12A10-T
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
PV-12A10-T
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 12A 1KVDC CYLINDR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Melting I²t 12
Applications Solar (Photovoltaic)
Response Time -
Approval Agency CCC, CSA, UL
Current Rating (Amps) 12A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 0.406" Dia x 2.319" L (10.30mm x 58.90mm)