PV2H330MNN1820E
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
PV2H330MNN1820E
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 500V RADIAL TH
In magazzino : 130
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 320 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.1Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series PV
Package / Case Radial, Can
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 33 µF
Package Bulk
Impedance 3.3 Ohms