PV32H202A25B00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PV32H202A25B00
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.260" Dia (6.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series PV32
Power (Watts) 0.5W, 1/2W