PV36Z104C01B00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PV36Z104C01B00
Descrizione:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.394" x 0.197" Face (10.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PV36
Power (Watts) 0.5W, 1/2W