PV37X204A01B00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PV37X204A01B00
Descrizione:
TRIMMER 200K OHM 0.25W PC PIN
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.264" x 0.157" Face (6.70mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 200 kOhms
Series PV37
Power (Watts) 0.25W, 1/4W