PVA2A103A01R00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PVA2A103A01R00
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
TRIMMER 10K OHM 0.1W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.108" x 0.087" Face (2.75mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series PVA2
Power (Watts) 0.1W, 1/10W