PVC12227
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
PVC12227
Descrizione:
CAP FILM 2700PF 10% 1.2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.969" (24.60mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.421" Dia x 1.252" L (10.70mm x 31.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PVC
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 475V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2700 pF