PVC6G204C01B00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PVC6G204C01B00
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 200 kOhms
Series PVC6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W