PVC6M253A01B00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PVC6M253A01B00
Descrizione:
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN TOP
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 25 kOhms
Series PVC6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W