PVG5A103C03B00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PVG5A103C03B00
Descrizione:
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
In magazzino : 343
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PVG5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W