PVZ2A504A01R00
Bourns Inc.
Prodotto No:
PVZ2A504A01R00
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
TRIMMER 500K OHM 0.1W SMD
Guida per l'utente
Termination Style Gull Wing, 90° Bend
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.087" x 0.083" Face (2.20mm x 2.10mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 500 kOhms
Series PVZ2
Power (Watts) 0.1W, 1/10W