PWR163S-25-2002F
Bourns Inc.
Prodotto No:
PWR163S-25-2002F
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
DPAK Style
Descrizione:
POWER RESISTOR 1%
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.320" L x 0.285" W (8.13mm x 7.24mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK Style
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 kOhms
Series PWR163
Power (Watts) 25W