PWR221-2FCR500F
Bourns Inc.
Prodotto No:
PWR221-2FCR500F
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
TO-221
Descrizione:
RES 0.5 OHM 1% 50W TO221
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-221
Resistance 500 mOhms
Series PWR221 F
Power (Watts) 50W