PWR4413CR040F
Bourns Inc.
Prodotto No:
PWR4413CR040F
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
RES 0.04 OHM 1% 3W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 325°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.600" L x 0.157" W (15.24mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 40 mOhms
Series PWR4413
Power (Watts) 3W