PXD40-24WD15
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PXD40-24WD15
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 40W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.333A, 1.333A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active High
Series PXD40 (40W)
Power (Watts) 40 W