PYBJ6-D24-S12-D
CUI Inc.
Prodotto No:
PYBJ6-D24-S12-D
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 6W
In magazzino : 15
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CB Scheme, IEC, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.28" L x 0.75" W x 0.27" H (32.6mm x 19.1mm x 6.8mm)
Number of Outputs 1
Series PYBJ6 (6W)
Power (Watts) 6 W