PZC12SGAN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PZC12SGAN
Descrizione:
CONN HEADER R/A 12POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Applications -
Number of Positions 12
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)