PZC16SFEN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PZC16SFEN
Descrizione:
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Applications -
Number of Positions 16
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.520" (13.21mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.938" (23.83mm)