PZC20SAGN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PZC20SAGN
Descrizione:
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 20
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.720" (18.29mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.050" (26.67mm)