PZC28SACN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PZC28SACN
Descrizione:
CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 28
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.320" (8.13mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.650" (16.51mm)