QHS12ZH-NT
Bel Power Solutions
Prodotto No:
QHS12ZH-NT
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 144W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series QHS
Power (Watts) 144 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 91%