QS18VN6FF100
Banner Engineering Corporation
Prodotto No:
QS18VN6FF100
Descrizione:
PHOTO SEN FIXED 100MM NPN
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Response Time 850µs
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source LED
Product Status Active
Connection Method Cable
Series QS18
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)