QS30LV-95215
Banner Engineering Corporation
Prodotto No:
QS30LV-95215
Descrizione:
WORLD-BEAM QS30 SERIES: RETROREF
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Response Time 5ms
Sensing Distance 472.441" (12m)
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Retroreflective
Light Source Red (680nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series QS30
Voltage - Supply 10V ~ 30V